KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14855031
nr 1485 5031
Kjell Leander Engström
(1914-1979), Sverige
Oljemålning, "Oktoberdag". Signerad. Olja på pannå, 21x49 cm, yttermått inklusive ram: 32x60 cm
Kjell Leander Engström, född 1914, död 1979, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
250 kr
måndag 29 augusti 2022
kl 20:09:57
100 kr
200 kr
Kjell Leander Engström
Läs mer om Kjell Leander Engström